Izskatās ka BMW  ir nopietni iesaistījies elektrisko transportlīdzekļu nākotnes radīšanā, paziņojot par savu pirmo i veikala (i Store) atvēršanu 25.jūlijā . Lai atzīmētu šo notikumu, vācu auto gigants ir izstrādājis jaunu saliekamo elektrisko velosipēdu i Pedelec. Jaunais elektro velosipēds salokās līdzīgi kā Voltitude, un ir viegli pārvietojams vilcienos un autobusos , vai iekāpjot liftā . Tāpat kā BMW I3 konceptauto kuru sola tirgū palaist 2013 gada beigās , BMW i Pedelec ir augsto tehnoloģiju paraugs .

Uzlabotas disku bremzes priekšā un aizmugurē, trīs ātrumu pārnesumi integrēti  rumbas motorā , viegls rāmis  izgatavots no alumīnija un oglekļa šķiedras, 250 W/20 Nm elektromotors aprīkots ar elektronisko vadības sistēmu spēj nobraukt 25 – 40 km , augstas veiktspējas 42v  LiMn baterijas uzlādēsies 1.5/4.0 h , kā arī gudrs locīšanas mehānisms – padara šo velo par ļoti praktisku transporta risinājumu .

BMW i Pedelec Concept: specifications

Length 1,480 mm
Wheelbase 1,080 mm
Frame Aluminium and carbon fibre (50:50)
Wheels 16-inch
Brakes Hydraulic disc brakes
front and rear
Gears Three-speed gear hub
Weight >20 kg
Electric motor 42 V hub motor
250 W/20 Nm (15 lb-ft.)
Motor management system Electronic, via torque
(pedal torque > motor torque
Battery 42 V lithium-manganese (LiMn) battery
Charging time 1.5/4.0 hours
Range 25 – 40 km

 

 

izmantotie materiāli  http://www.bmwblog.com/

http://www.gizmag.com

BMW arī saka, ka divus salocītus i Pedelec velosipēdus var ērti ielikt jaunajā BMW I3 EV elektroauto , un to baterijas tiks uzlādētas .